טיול לשמורת תל דן

מתארחים באחד מהצימרים של ישוב אודם ומחפשים טיול קטן באזור שכולל שכשוך במים, קצת היסטוריה ועתיקות, המון טבע ואפילו כמה סוגים של מסלולים? טיול לשמורת טבע תל דן היא בדיוק המענה לכך.

במרחק של 30-40 דקות נסיעה מישוב אודם (27.9 ק"מ) תמצאו את שמורת טבע תל דן, שהיא אתר ארכיאולוגי, מקום עם מעיינות לשכשוך משפחתי כיף ונעים וגם המקום בו נובע נחל דן מהמקורות החשובים ביותר של מים לירדן, שמורת נחל דן היא מקום מעולה לטיול משפחתי, זוגי או יחיד ומציעה מגוון של הנאות ואטרקציות אותן תגלו מיד בהמשך המאמר.

קצת רקע כללי על שמורת תל דן

שמורת טבע תל דן היא אתר רשות שמורות הטבע שהוקם על הריסותיה של העיר המקראית דן, לצד הריסות העיר והאתר הארכיאולוגי שמושך רבים נובע נחל הדן, הנחל הוא מקור אחד מתוך שלוש מקורות אחרים המזינים וזורמים אל הירדן ומבין כל השלושה נחל הדן הוא הגדול ביותר.

מקור המים של נחל ומעיינות הדן הם שלגי החרמון המומסים ובעקבות כך גם טמפרטורת המים בהתאם ואתם צריכים להיות קצת קשוחים כדי להשתכשך במים של הנחל כיוון והם קרים מאד!!

מלבד הריסות היסטוריות של עיר מקראית ונחל זורם שהוא מקור חשוב לירדן אתר שמורת הטבע תל דן מציע גם בריכת שכשוך מהנה למשפחה, מעיינות, עץ עתיק וחלול שנקרא עץ פו הדוב והפך אטרקציה נחמדה לילדים, ומסלול הליכה.

ברגל אחת על האטרקציות במקום

  • הריסות העיר המקראית דן – עיר בת למעלה מ 5,000 שנה, חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של עם ישראל כיום היא אתר ארכיאולוגי מדהים עם עתיקות מלאות בסיפורים והיסטוריה.
  • בריכת שכשוך מהנה למשפחה – הבריכה היא אטרקציה בעיקר עבור ילדים ומטיילים של מסלול ההליכה, הבריכה רדודה והיא מאפשרת למטיילים להתרענן קצת באמצע ההליכה ולהמשיך עם כוחות מחודשים בעוד הילדים מוצאים בה מקום מהנה להעביר כמה שעות של משחק ורחצה.
  • מעיינות – אחד מסודות הקסם של המקום הוא המעיינות שהמראה שלהם בשילוב של היער שלאורכם מרהיב.
  • מסלול הליכה – מסלול הליכה מהנה המתאים גם למשפחות עם עגלות וגם למתקשים בהליכה.
  • עץ פו הדוב -אטרקציה נחמדה לילדים, עץ מילה סורית שהגזע שלו חלול ולכן מזכיר את הסיפור של פו הדוב, בכל מקרה ילדים ממש נהנים לשחק ולהשתולל שם.
סגירת תפריט