טיול לשמורת הר חרמונית והר בנטל

הטיול הבא שנציע לכם באזור אודם הוא טיול משפחות קליל ונחמד שכולל ביקור בשני הרי געש רדומים בצפון מזרח רמת הגולן, את הטיול מומלץ לעשות באביב או בעונת החורף אז המראה הירוק והמלבלב שולט בשטח והופך אותו ליפה בהרבה ובנוסף גם מאגרי המים באזור מלאים.

שמורת הר חרמונית

אז נתחיל עם היעד הקרוב מבין השניים ליישוב אודם הרי היא לא אחרת מאשר שמורת הר חרמונית הנמצאת במרחק של 16 דקות נסיעה ו 12 ק"מ (דרך הכביש לא קו אווירי) מהיישוב אודם.

שמורת הר החרמונית הוא אזור בו יש המון שדות ממוקשים!! חשוב מאד להישאר תמיד בשבילים ולא לחצות בשום פנים ואופן גדר ובטח שלא להתעלם משלטי האזהרה שבמקום.

בשמורת הר חרמונית היא למעשה הר געש רדום הנמצא בצפון הגולן וגובהו עומד על כ – 1211 מטרים מעל פני הים, במורדותיו המזרחיים של ההר תוכלו לראות מעיין מים מקסים המתמלא בעונת החורף והאביב, מלבד זאת בעונה הגשומה כאמור תוכלו ליהנות ממראות ירוקים ואף שיחי סמר הגדלים בסמוך למעיין.

הר בנטל

לאחר טיול קצרצר בשמורת הר חרמונית נעלה חזרה על הרכב ונמשיך בנסיעה של כ 15 דקות (11 ק"מ דרך הכביש לא בקו אווירי) נגיע לעוד הר געש רדום הפעם יהיה זה הר בנטל שעל פסגתו תמצאו נקודת תצפית אל עבר סוריה השכנה מצפון, בונקרים ותעלות זכר מימי המלחמות ושביל ירידה תלול המוביל אל מאגר המים בנטל.

מומלץ לשהות זמן מה על הפסגה ולתצפת על האזור, ביום בהיר תוכלו לראות מלבד את הבשן הסורי גם את הגולן, את הר החרמון ואפילו את דרום לבנון.

את מאגר בנטל תתפסו בהדר יופיו בעיקר בתקופת החורף והאביב כיוון והוא עדיין יהיה מלא ממי הגשמים שהוא לכד, לקראת סוף הקיץ המאגר יהיה דליל עד ייבש לחלוטין.

סגירת תפריט