טיול ביער אודם והג'ובה הגדולה

טיול ביער אודם והג'ובה הגדולה

יער אודם הוא שטח פראי מקסים ופורה המכיל עצי אלון עתיקים, פרחי עונה מוגנים כגון רקפת יוונית, אירוס הלבנון, הכרכום הנאה, הכרכום הצהבהב צמחים מטפסים ושיחים אופייניים לאזור הגולן, כמו כן במהלך הטיול מצפה לנו מפגש עם תופעת טבע נחמדה וייחודית הנקראת "הג'ובה הגדולה" רוצים לדעת מה היא? המשיכו לקרוא ותגלו בבוא העת.

הזמן המומלץ ביותר לטיול ביער אודם הוא בחודשי האביב והחורף כיוון וזוהי התקופה בה היער לובש בצבעם של הפרחים הסגנוניים והשיחים הירוקים, מראה מרהיב ונדיר במחוזותינו.

מסלול הטיול ביער אודם

  • דרגת קושי – קל
  • משך זמן הטיול – כשעתיים בקצב איטי עד בינוני
  • אורך מסלול הטיול ביער אודם – 2 ק"מ
  • צבע מסלול – שחור, כחול ואדום
  • מתאים להליכה עם ילדים  כן, עם עגלה באופן חלקי

בכביש 98 ניקח את הפניה לכביש 978 (צומת יער אודם) אשר מוביל בין היתר גם אל יישוב אודם כבערך 200 מטר לפני הכניסה אל היישוב נחנה את הרכב צמוד לשביל המסומן בשחור כבערך 500 מטר ליעד הראשון שלנו בטיול.

הג'ובה הגדולה

אז הבטחנו לכם קצת יותר מידע על הג'ובה הגדולה ואנחנו מקיימים, הג'ובה הגדולה היא למעשה מכתש קטן קוטרה עומד על 250 מטרים ועומק של 60 מטרים נוספים, היא נקראת תופעה גיאולוגית ייחודית והיא בסה"כ חלק אחד מתוך 23 מכתשים דומים באזור.

בג'ובה הגדולה מומלץ לעשות עצירה ראשונה ליהנות מהתצפית המרהיבה (במיוחד אם זה בתחילתו של החורף) ואף לעשות סיבוב באזור הג'ובה, עבור אלו שמעוניינים לרדת את הג'ובה ולטפס בחזרה יש לקחת בחשבון כי הירידה והטיפוס לא קלים ומשך זמן הטיול מן הסתם יתארך משמעותית.

חזרה לשביל הכחול באמצעות רכב

בדרך אל היעד הבא שלנו מומלץ לעשות ברכב, נחזור על עקבותינו ונעלה עם הרכב חזרה אל עבר צומת יער אודם, בצומת נפנה ימינה על כביש 98 עד אשר הכביש מתעקל שמאלה, מיד לאחר העיקול תראו דרך עפר המסומנת בכחול, שם נחנה את הרכב ונתחיל לצעוד כבערך 280 מטרים מתחילת הצעידה אנו מתחילים לטפס אל עבר היעד הבא שלנו, תל אל קצעה.

נעצור לכמה רגעים נשקיף על נופיו המרהיבים של צפון הגולן מהתצפית של תל אל קצעה הנמצא בגובה של 1099 מטרים מעל גובה הים.

מכאן נרד דרך שביל העפר מדרום למטע התפוחים ששוכן בתצפית ועד למפגש הדרכים עם השביל המסומן באדום, נפנה ימינה ונמשיך בסמוך לכביש 98, נפנה ימינה שוב וישר עד שנגיע לרכב.

סגירת תפריט