טיול אל מפל סער ונחל סער

טיול אל מפל סער ונחל סער

במרחק של 21 דקות נסיעה (13.4 ק"מ דרך כבישים לא קו ישיר) מישוב אודם נמצא מפל אחד מאד מיוחד ביופיו, לצד המפל זורם נחל ומסלול משפחתי לא קשה ומאד מהנה, למפל הזה קוראים מפל סער.
בעמוד זה תמצאו את המידע הנחוץ לכם בכדי להחליט האם טיול למפל ונחל סער מתאים עבורכם.


קצת על המפל


ובכן מפל סער הוא בסה"כ נקודת ציון על אורכו של נחל סער שתחילתו היא בעין סער (קרוב מאד למג'דל שמס), אך נקודת ציון זו כל כך מרשימה ויפה שזכתה להמון מבקרים בכל שנה רק בזכות עצמה ולא כחלק מהנחל והמסלול שלאורכו.

המפל ששיאו מן הסתם הוא בעונת החורף (אך גם בתקופת האביב תוכלו למצוא את זרימת המים שוצפת וקוצפת), הוא מחזה מרהיב ומרענן בנוף ארצנו, רעש המים הניתזים על הסלעים בעוצמה בדרכם מטה והנוף הירוק מסביב משאירים את המבקרים עם פה פעור, כמו שכבר נאמר כאן ישנה אפשרות להגיע אך ורק לתצפית המשקיפה על מפל סער ללא כל צורך לעבור במסלול של הנחל. למסלול ההגעה מאודם למפל סער לחצו כאן!


מסלול נחל סער, גשר הידידות ומפל הרסיסים


נקדים ונאמר כי נחל סער הוא נחל הזורם רק לאחר גשמים ולכן אין הרבה מה לעשות בו במהלך תקופת הקיץ והסתיו, בקרו בנחל בעיקר בתקופת החורף והאביב ובעיקר לאחר תקופת גשמים טובה.


את המסלול נתחיל בגשר הידידות (גשר שנהרס על ידי הסורים במלחמת ששת הימים ונבנה מחדש כאות של מחווה לתושבים הדרוזים ועל כן הוא שמו) שלמעשה מהווה מפגש אמצע בין המסלול למפל הרסיסים למפל סער, משם נצעד מזרחה כקילומטר בשביל הליכה ברמה בינונית / קלה עד שנגיע למפל הרסיסים.


מפל הרסיסים – מפל שנקרא כך כיוון ורסיסי המים שלו מתפזרים על כל פני האזור ויוצרים מראה של רסיסים על פני הצומח, גובהו של המפל 23 מטר.


לאחר שראינו, צילמנו וחווינו את מפל הרסיסים נחזור על עקבותינו בחזרה לגשר הידידות ומשם נמשיך כ 2.5 קילומטר בדרך מלבלבת ויפיפייה המכילה צמחים ועצים מיוחדים כגון: עץ אגס סורי, עץ אלון תולע, צנון פגיוני, סחלבים, שלהבית דביקה ועוד מגוון צמחים ועצים מרהיבים.
משם נחזור לנקודת המוצא שלנו בחזרה לרכב ולצימר בישוב אודם.

סגירת תפריט